Blog

  • Anasayfa
  • Sesiniz ile Her Şeyi Yönetmeye Hazır Mısınız?
Sesiniz ile Her Şeyi Yönetmeye Hazır Mısınız?

Sesiniz ile Her Şeyi Yönetmeye Hazır Mısınız?

Google I/O 2018'in Gözdesi Google Assistant ile Sesinizle Randevu Alın, Sipariş Verin!

Müşteriler, bir ürün arayacakları zamanlarda veya mobil web sitelerini ziyaret edecekleri zamanlarda bunu en kolay yoldan yapmayı tercih ederler. Her zaman en kolay yol ise aramaktır.

Yapılan araştırmalara bakıldığı zaman, ABD'deki işletmelerde, mobil arama ve reklamlardan yapılan çağrıların, 2019'da %110 artacağı ve 162 milyara ulaşacağı öngörülüyor. Dijital pazarlamadaki birçok sektör için, gelen aramalar en değerli dönüşümlerdir. Gelen aramalar, en yüksek oranla müşterilere ulaşır hatta çevrimiçi dönüşümlerden ortalama 10-15 kat daha fazladır.

Akıllı telefon kullanıcılarından gelen aramalardaki bu yükselme, sesli aramalarda da benzer bir patlamayı yansıtıyor. Tüketiciler artık yerel işletmeleri bulmak, onlarla bağlantı kurmak ve satın almak için seslerini kullanıyor. Çalışmalara göre, 2020 yılına kadar çevrimiçi aramaların yarısı sesli aramaya dönüşecek.

İşletmelere yapılan sesli aramalar ve çağrılar beraber düşünülebilir. Ayrıca, Amazon ve Google gibi şirketlerden gelen 75 milyondan fazla sesli asistanın önümüzdeki iki yıl içinde ABD'de olacağı düşünülüyor. Tüketiciler ve işletmeler arasındaki sesli anlaşmalar daha da hızlı büyüyecek ve ABD'de ses ticaretinin 2022’ye kadar 40 milyar dolar değerine ulaşması bile bekleniyor.

Ses; tüketicilerin nasıl alışveriş yaptıklarının göstergesi haline geldi ve hatta en karmaşık dijital pazarlama kampanyaları bile, çağrıları ve ses etkileşimlerini göz ardı ettikleri takdirde başarısızlığa uğrayacaklarını kabul etti. Yenilikçi markaların ve ajansların ses konusunu ciddiye almalarının asıl nedeni de budur. Kampanya performansını daha iyi optimize etmek, deneyimleri kişiselleştirmek ve daha düşük bir maliyetle daha fazla müşteri edinmek için pazarlama analizlerine yönelik çağrılarda neler olduğunu analiz etmelisiniz.

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı