Yandex Reklamları

Yandex Arama Ağı

Yandex; 2010 yılında Türkiye'ye giren, merkezi Rusya olan, ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen hedef kitlenize kolayca ulaşmanıza yardımcı olan bir internet arama motorudur.

Yandex reklamları da Google reklamları ile benzer prensiple işleyen bir sistemdir. Yandex Türkiye pazarında yeni sayıldığı ve Google‘a kıyasla daha az tercih edildiğinden, Google reklam fiyatlarına göre daha düşük maliyetlidir. Reklamınız kullanıcılar tarafından tıklandığında ücretlendirilir ve görüntülenme için herhangi bir ödeme yapılmaz. Yandex reklamları, tıklama başına maliyet ve reklamveren açık artırmasıyla çalışır.

 

 

 

 

Yandex Reklam

Yandex Direct ve Görüntülü Arama Reklamları Yandex'in reklam türleridir. Yandex reklamlarını Yandex sayfasının üst ve yan kısmındaki sarı bantlarda sponsorlu reklamlar olarak görebiliriz. Yandex üzerinden ilgili kelimeler aratılarak yapılan bir arama sonucunda firmanızın reklamlarının alakalı kullanıcılara görünmesine olanak sağlar.

Yandex Direct ve Yandex Reklam Ağı ile reklamlarınızı ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen hedef kitlenize gösterebilirsiniz. Reklamınızın ne kadar ziyaretçi çektiğini her zaman görebilir, hedeflerinize göre istediğiniz anda ayarları değiştirebilirsiniz.

Yandex Direct reklamları masaüstü (masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda), tabletlerde ve telefonlarda (cep telefonlarında ve akıllı telefonlarda) gösterilmektedir.

Yandex Direct ile çalışarak:

  • Reklamınıza tıklanıp geçiş yapıldığında ödeyeceğiniz maksimum fiyatı kendiniz belirleyebilirsiniz,
  • Reklamınızı esnek bir bütçeyle ayarlayabilirsiniz, örneğin gösterim saati ve bölgesini seçebilirsiniz,
  • Reklam kampanyasının çalışmasıyla ilgili istatistiği istediğiniz anda günlük olarak her reklam, her sözcük grubuna göre inceleyebilirsiniz.

Yandex Direct içeriğe dayalı bir reklamcılık sistemidir. Özellikle arama ve içerik reklamı yayınlama sistemi olan Yandex Direct'in reklam blokları bu platformlarda gösterilir.

Yandex Reklam Ağı'nda kaliteli içerikli kaynaklar tercih edilirken, özellikle reklamlardan kazanç elde etmek amacıyla oluşturulmuş kaynaklar tercih edilmez.

Yandex Görüntülü Reklam Ağı

Yandex Görüntülü Reklam Ağı; Yandex Arama sonuçları sayfasında, belirli bir ilgi alanına sahip kitleye gösterilen reklamlardır. Amaç bu reklam ağı sayesinde belirli bir ilgi alanına sahip olan hedef kitlenizin ilgisini çekmektir. Bu sayede belirlenen hedef kitleye yönelik işletmenizle alakalı resim, video veya metin reklamlarının gösterilmesini sağlar.

Yandex Harita Kaydı

Yandex'i kullanarak firma bilgilerinizi, Yandex Haritalar yoluyla kullanıcılara ulaştırabilirsiniz. Yandex Haritalar sayesinde firmanızın iletişim bilgilerini, adresini ve çalışma saatlerini kullanıcılara sunabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizle iletişiminiz daha açık ve ulaşılabilirliğiniz daha net sağlanmış olur.

Ayrıca Yandex Harita Kaydı sayesinde kullanıcılarınızın firmanızla olan etkileşimleri de artar. Yandex Harita Kayıtlarında yer alan doğru firma bilgileri sayesinde kullanıcılar rahatlıkla telefon ve navigasyon cihazları yardımıyla yön tarifi alabilir, işletmenizi arayabilir veya web sitenize hızlıca ve doğrudan ulaşabilir.

Başvuru Formu

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı