Video Reklamlar

Video Reklamlar

Bir şeyin akılda kalmasını sağlayan en güçlü yol, gözle görülmesini sağlamaktır. Video reklamlar, internet bağlantısı olan mobil cihazlar, bilgisayarlar, tabletler üzerinden izlenebilen ve özellikle YouTube olmak üzere çeşitli platformlarda yayınlanabilen; videonun öncesinde, ortasında ya da sonunda kullanıcıya gösterilen, doğrudan ya da belirli alanlar üzerinde yapılan video şeklindeki reklamlardır. Bu reklam türünde; kullanıcılar videolarınızı belirli bir saniyenin üzerinde veya tamamını izlediği takdirde ücretlendirme olmaktadır. Basitçe ifade etmek gerekirse; bir markanın ürün ya da hizmetlerini video içeriği ile tanıtma sürecidir.

 

 

In-Stream (TrueView)

"Yayın İçi Reklamlar" olarak da bilinen in-stream video reklamlar videodan önce, video sırasında veya video sonrasında gösterilen video reklamlardır. Videodan önce gösterilen reklamların diğer reklam türlerinde olmayan özelliği; kullanıcıların tam olarak istedikleri içeriği görüntülemeyi beklediği alanda oynatılmasıdır. Amacınız; potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek, web sitesine trafik çekmek, marka bilinirliğini artırmak, ürün ve marka üzerinde düşünme sağlamak ise bu reklam türünü tercih etmek sizin için uygun olacaktır.

Out-stream (Yayınlanan)

Out-stream Video Reklamlar, diğer web siteleri, haber siteleri veya bloglar üzerindeki video içeriklerinden bağımsız olarak kendi reklam alanlarını açarak, haberler içerisindeki videolara yerleştirilen reklamlardır. Bu reklamlar; reklamı göstermek için bir video içeriğine gerek duymazlar. Formatı, kullanıcılara okudukları yazılı içerikle ilgili reklamlar göstermesi sayesinde daha yüksek izlenme oranı elde etme, marka bilinirliğini artırma avantajı sunmaktadır. Reklamınız, iki saniye veya daha fazla süreyle izlendiği takdirde ücretlendirilmektedir.

 

Second Screen

İkinci Ekran Reklamcılığı, daha fazla içeriğe erişmek ve sonuç olarak daha fazla reklam görüntülemek için müşterileri ikinci ekranlara (akıllı telefonlar, tabletler) yönlendirmektedir. Markaların, tüketicilerin dikkatini daha fazla çekmek için ilk ekran içeriğiyle alakalı mobil reklamlar ve reklam deneyimleri oluşturmasıdır. Örneğin; ekran üzerinde reklamı yapılan ancak SMS yolu ile katılabilinen yarışmalar.... Bu tür reklamlar, televizyon programları ile senkronize edilen uygulamalar ile etkileşime geçen kullanıcılara sunulan çeşitli ayrıcalıklar sayesinde dikkat çekmektedir. Amaç; verilen mesaj ile birlikte izleyicinin aksiyona geçmesinin sağlanmasıdır.

Bumper

Bumper reklamlar, kısa ve akılda kalıcı bir mesaj kullanarak daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlamak ve marka bilinirliğini artırmak amaçlı olarak tasarlanmış kısa video reklamlardır. Altı saniye veya daha kısa olarak tasarlanabilen videolar, kullanıcıların görüntüleme deneyimlerinde minimum düzeyde etki yaratırken, vermeye çalıştığınız mesajlarla onlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Gösterim oranınıza bağlı olarak ücretlendirilirsiniz.

 

Yayın Dışı Reklamlar

Yayın dışı reklamlar, web siteleri ve uygulamalarda oynatılan ve yalnızca mobil cihazlarda gösterilen video reklamlardır. Amaç; daha fazla müşteriye ulaşmaktır. Sesi kapalı olarak yayınlanmaya başlar ve kullanıcıların sesi açmak için reklama dokunmaları gerekmektedir. Reklamınızın ekran alanının yarısından fazlası iki saniye veya daha uzun süre gösterildiğinde ücretlendirilirsiniz. Kısacası; video erişiminizi uygun maliyetle genişletmeniz için uygun bir reklam türüdür.

Başvuru Formu

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı