Blog

  • Anasayfa
  • Dijital Pazarlama Bütçesi Belirlerken Dikkat Edeceğiniz Alanlar
Dijital Pazarlama Bütçesi Belirlerken Dikkat Edeceğiniz Alanlar

Dijital Pazarlama Bütçesi Belirlerken Dikkat Edeceğiniz Alanlar

Dijital Pazarlama Bütçesinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dijital pazarlama bütçesi hazırlarken, eğer daha önce bir bütçe veya örnek bir çalışma yapmadıysanız, bu konuda mutlaka bir danışmanlık şirketinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Çünkü kendi başınıza bilmeden hareket etmeniz, size çok daha maliyetli olacaktır. Birinci ve en önemli konu bir danışmandan destek almanızdır. İkinci önemli konu ise bu bütçeyi hangi mecrada harcamanız gereklidir.

Dijital Pazarlama Danışman Desteği Neden Önemlidir?

Bir danışmandan ya da danışmanlık şirketinden destek almak size çok zaman ve para kazandırır. Danışmanlar genelde birçok alanda tecrübeli olmuştur ve sizin geçeceğiniz mayınlı yollardan defalarca geçmiştir. Bu yüzden danışmanlar bu konularda oldukça deneyimli olurlar. Danışmanların bir diğer özelliği ise hangi mecrayı kullanmanız gerektiğini çok iyi bilirler. Örnek, bir e-ticaret siteniz var ve satışlarınızı artırmak için reklam çıkacaksınız ve bütçeyi hangi mecraya aktaracaksınız? Reklam vereceğiniz bir sürü mecra olduğu için, siz bu konuda doğru karar veremeyebilirsiniz.

Hangi Dijital Kanalları Kullanmalısınız?

Hangi dijital kanalları kullanmanız gerektiği konusu çok önemlidir. Elinizde 3 aylık 50 bin TL bir bütçe olduğunu düşünelim ve bu parayı harcayıp satış yapmanız gerekiyor. Parayı dağıtırsanız ve iyi sonuç alamazsanız; bu ayırdığınız para boşuna gidecektir. Bu parayı kafanıza göre harcarsanız da; doğru kanala mı aktardınız bundan emin olamazsınız. Bütçeyi aktarmadan önce kesinlikle araştırma yapmalı ve hedefinize en uygun kanalı seçmelisiniz.

Sonuç Olarak;Dijital pazarlama bütçesini hazırlarken önce iyi bir araştırma yapın; sonrasında ise bir danışmandan destek alarak yolunuza devam edin. Doğru kanal sandığınız kanallar; aslında doğru kanallar olmayabilir. En önemli karar; sizin düşündüğünüz ve verdiğiniz karar olmayabilir.

Doğru kararın; size en doğru sonuçlar getirecek karar olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Danışmanlık desteği almak için bizi arayabilirsiniz.

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı