Facebook Reklamları

Dinamik Ürün Listeleme

Dinamik ürün listelemenin gücü, hedeflemeden ve dinamik kreatiften gelir. Dinamik ürün listeleme ile, internet sitenizi ya da uygulamanızı ziyaret etmiş kişilere ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Bu yöntem sunduğunuz ürünleri satın almak üzere ilgi göstermiş insanları yeniden hedeflemek için kullanışlı bir yöntemdir.

Ürün kataloğunuzu yükleyip kampanyanızı bir kez oluşturduktan sonra, istediğiniz süreyle her ürün için doğru insanları bularak, her zaman güncel fiyat ve stok bilgileriyle sizin yerinize çalışmaya devam eder.

Dinamik ürün listeleme aynı zamanda her ürün için ayrı reklam oluşturma sorununu ortadan kaldırır. Ürün kataloğunun oluşturulması sayesinde bütün ürünlerinizin reklamını tek seferde rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Audience Network

Facebook'un, Facebook ve Instagram dışında sunduğu bu yeni pazarlama imkanı, marka ve işletmelerin hedef kitleleriyle farklı cihazlarda alakalı ve anlamlı bağlantılar kurmasını sağlar. Audience Network, reklamlarınızı yüksek kaliteli üçüncü taraf yayıncılarda da yayınlayarak Facebook doğrudan pazarlama kampanyası amaçlarınızla elde ettiğiniz sonuçları iyileştirmenize yardımcı olur.

Pazarlama hedeflerinize ulaşmak için işletmenize gerçek sonuçlar kazandıran kişilerle anlamlı bağlantılar kurmanız büyük önem taşır. Ancak insanlara zaman geçirdikleri her yerde etkili bir şekilde erişmek oldukça zordur. Mobildeki her 5 dakikadan 1'i Facebook ve Instagram'da geçiyor, ancak dijital medya kullanımı artmaya devam ediyor ve insanlar zamanlarının önemli bir kısmını da başka uygulamalarda ve sitelerde geçiriyor. Peki geriye kalan bu 4 dakika nerede geçiyor?

Sadece Haber Kaynağı'nda ve Instagram'da reklam satın alıyorsanız, hedef kitlenize zaman geçirdikleri diğer uygulamalar ve sitelerde erişme fırsatını kaçırıyor ve muhtemelen kampanyanızın performansını olumsuz etkiliyorsunuz. Auidence Network; Facebook ve Instagramın dışına çıkarak hedef kitlenizin zaman geçirdiği farklı uygulamalara reklam verme fırsatı sunuyor.

Facebook Video Reklamları

Video, Facebook ailesinde kullanabileceğiniz bir reklam formatıdır. İnsanların mobil uygulamanızı indirmesi, sunduğunuz yeni bir ürün veya hizmetten haberdar olması, internet mağazanızdan alışveriş yapması ya da markanızla duygusal anlamda bağlantı kurması. Amacınız ne olursa olsun, video reklamlarını kullanmak, hedef kitlenizle etkileşim kurmanız için güçlü bir yol sunar. Facebook video reklamları görsel ve kreatif olarak ilgi çekici olduğu için ve Facebook'ta günlük 100 milyon saatin üzerinde video izlendiği için Facebook video reklamları, reklam verenler için önemli rol oynamaktadır. Video reklamlarının kendi içinde bazı amaçları vardır bunlar;

Marka bilinirliği: video reklamlarınızı hedef kitleniz içinde reklamı hatırlama olasılığı en yüksek olan kişilere göstermek,
Erişim: Video reklamlarını olduğunca fazla kişiye göstermek,
Video Görüntülemeleri: Hedef kitle içinde reklamı izleme olasılığı en yüksek olan kişilere göstermek.

Facebook Görsel Reklamları

Bir reklam veren Facebook kullanıcılarına reklam verecekse o reklamın içindeki en önemli unsur kuşkusuz görseldir. Görseli olmayan, sadece yazıdan oluşan, tekdüze bir reklam hedef kitlenin dikkatini çekmekte başarısız olacaktır. Bunun yerine görüntü kalitesi yüksek konusuyla alakalı görseller kullanılırsa hedef kitlenin dikkatini çekecek, bu dikkat çekme kısa vadede satın alma davranışına dönüşecektir.

Facebook Kanvas Reklamları

Kanvas, reklamverenler tarafından satın alma niyetini artırmak ve müşterilerin akıcı bir deneyim içinde dönüşüme yönlendirilmesini sağlamak için kullanılabilecek güçlü bir araçtır. Tüm formatlarda sunulan etkili bir tam ekran mobil deneyimdir. Platform, müşteri kazanma amaçlı mesajınızı veya marka hikâyenizi iletmek için tek bir reklam ünitesi içinde videoları, görselleri, 360 içerikleri ve eylem çağrısı düğmelerini bir arada kullanmanıza olanak tanır. Kanvas'ı mobilde görüntüleyen kişiler Facebook uygulamasında ekranı kaydırarak, eğerek ya da yakınlaştırarak bu özelleştirilmiş reklam deneyimlerini keşfedebilir.

Peki bu zengin görsel içeriğe sahip kanvaslar en çok hangi durumlar için uygundur?

Bilinirliği Arttırma

Yeni Müşteriler Kazanma, Mobil Alışverişi teşvik etme gibi konularda uygundur ve bunların yanında bazı avantajlı oldukları noktalar vardır;

  • Tam Ekran Görüntülenir
  • Hızlı Yüklenir
  • Oluşturulması Kolaydır
  • Çeşitli Reklam Formatlarında Kullanılabilir

Facebook Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon, Facebook Haber Kaynağı'nda bir fotoğrafı, videoyu veya slayt gösterisini, altındaki görseller ile eşleştiren ve sadece mobilde kullanılabilen bir reklam formatıdır.

İnsanlar koleksiyona dokunduğunda, daha hızlı ve akıcı bir deneyim sunmak üzere Facebook uygulaması içinde yüklenen ve birden fazla ürünün sergilendiği bir tam ekran mobil deneyime yönlendirilirler. Burada bir ürüne dokunan kullanıcılar ise mobil siteniz veya uygulamanızdaki ürünün sayfasına yönlendirirler.

Facebook Slayt Gösterisi Reklamları

Facebook slayt gösterisi reklamları, hikâyenizi farklı cihazlarda etkileyici bir biçimde anlatmak için hareket, ses ve metin kullanan video benzeri reklamlardır. Bir slayt gösterisi reklamını bilgisayardan veya mobil cihazdan dakikalar içinde oluşturabilir ve bunu zaman içinde gelişen bir hikâye anlatmak için kullanabilirsiniz. Bir slayt gösterisi reklamını oluşturmak için reklam oluşturma sürecinde yer alan stok görselleri veya mevcut bir videoyu kullanabilirsiniz. Bu sayede daha kısa bir süre içinde hedef kitlenizle iletişim kurup mesajınızı verebilirsiniz.

Facebook Dönen Reklamlar

Dönen reklam formatı, size eşsiz bir hikâye anlatma yöntemi ve markanızın, ürünlerinizin, uygulamalarınızın veya hizmetlerinizin ilgi uyandırıcı video ve görsellerini sergileme olanağı sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu formatı işletme hedeflerine ulaşmak ve sizin için önemli olan insanlara erişmek için kullanabilirsiniz. Dönen reklamlar bir grup tıklanabilir görsel, video ya da hem görsel hem video içeren tek bir reklam ünitesi sunar. Döngü başına maksimum on adet materyal kullanılabilir ve her bileşenin kendine ait bir bağlantısı olur. Döngüdeki bu bileşenlere "kart" adı verilir. Bu yöntem size işletme hedefinize ulaşmanız adına daha fazla esneklik sağlar ve bunun yanı sıra, dönen reklamlar Facebook, Instagram ve Audience Network'te kullanılabildiği için daha fazla yerde, daha fazla insana erişme olanağı sunar.

Başvuru Formu

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı