İnternet Reklamları

Display Reklamlar

Online pazarlama stratejisinin bilinen en eski ve en önemli reklam yöntemlerinden biri display (banner) reklamlarıdır. Doğru konumlandırılmış bir display reklamı hem hedef olarak seçilmiş kitlelerin hem de potansiyel müşterilerin web sitelerinde dolaşırken ilgisini çekmeye yardımcı olmaktadır. Asıl amacı marka bilinirliği oluşturmak ve güvenilir bir marka olma algısı yaratmak olarak ortaya çıkmışsa da günümüzde satış yapmak, form doldurtmak, tanıtım yapmak gibi işlevleri de içerisinde barındırmaya başlamıştır. Display reklamlar pek çok farklı mecrada metin, logo, animasyon, görsel, video ve grafikler ile oluşturulmuş düşük maliyetli ve yüksek dönüşümlü bir reklam çeşididir. Bir display reklam kampanyası ile 3 temel yarar sağlanabilir; erişim, bağlantı oluşturma ve dönüşüm sağlama. Reklamınız her koşulda ilgili kullanıcılara gösterilir ve yalnızca sitenize çektiğiniz trafik başına ücretlendirilirsiniz.

 

 

Masthead

Masthead reklam türü çoğunlukla site menüsü ile içerik arasında kullanılmakta, sayfa ilk açıldığında karşımıza çıkmakta ve genellikle sitenin en önemli gelir kaynağı olarak değerlendirilmektedir. Bunun nedeni sitede en çok göze çarpan noktada sergilenmesi ve görsel tasarımı ile kitlelerin ilgisini çekebilmesidir.

Pageskin

Web sitenizin arka planını kaplayan, "sayfa giydirme" olarak da adlandırılan display reklam türüdür. Web sitelerinin şablon yapısının dışında kalan alanlardaki boşluklara reklam amaçlı görsellerin yerleştirilmesidir. Reklamınız görüntülendiğinde ya da tıklandığında ücretlendirilirsiniz.

Advertorial

Geçmişte televizyonlarda görülen bu reklam modeli günümüzde neredeyse tüm internet sitelerinde kullanılmaya başlanmıştır. Advertorial display reklamlar, haber niteliği taşıyan reklamlar olarak da adlandırılmaktadır. İlgi çekici haber başlıkları ile ilk bakışta reklam olduğu fark edilmeyen advertorial reklamlar, içeriğinde firma bilgileri vererek ve markanın tanıtımını yaparak ilgi çekici olmayı başarmaktadır. Doğru pazarlama stratejisi ile hazırlandığı takdirde, geri dönüşümün yüksek olması, marka bilinirliğini ve firmaların kurumsal imajlarını artırması ve direkt satışları olumlu olarak etkilemesi kaçınılmaz olacaktır.

Native

"Doğal Reklam" olarak da adlandırılan Native Reklamlar, haberlerin alt kısmında "ilginizi çekebilir" gibi başlıkların altında, okuduğu haberin sonunda, web sitesinin diline, görüntüsüne ve yapısına uygun olarak, eğitici veya eğlendirici içeriklerle kitlelerin dikkatini çekmeyi sağlamaktadır. Bu reklam türünün temel özelliği, kullanıcının bir içeriği reklam görüntüsünden uzak, doğal bir şekilde fark etmesini ve markayla etkileşime geçmesini sağlamasıdır. Başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır: içeriğin alanla uyumlu olması ve kullanıcıya fayda sağlaması.

Rollover

Rollover reklam, web sitesinde standart bir reklam gibi gözüken ve ancak kullanıcı mouse ile reklamın üzerine geldiğinde aşağı veya yukarı açılan banner modelidir. Bu reklam türünün en büyük avantajı; reklamverenin vermek istediği mesajı kullanıcının başka bir siteye yönlenmesine gerek kalmadan vermesidir.

Expandable

Expandable Reklam, sadece aşağıya değil aynı zamanda sağa, sola ve yukarıya doğru genişleme yöntemi ile açılarak kullanıcıya ürünü bu şekilde göstermektedir.

Floating

Kayan reklam, web sitesi üzerinde sabitlenmemiş, belirli bir süre sonunda kaybolan veya göze çarpmayan reklam türüdür. Kayan reklamlar aniden belirmesiyle izleyicinin dikkatini çeker ve diğer reklam türlerine göre bu bakımdan fark yaratmış olur. Banner, reklam veya kenar çubuğundan çok daha güçlü, göz ardı edilemedikleri için çok daha akılda kalıcıdır. Bununla birlikte yüksek tıklanma oranına sahiptir ve marka bilinirliğini artırmaktadır.

Sticky

Yapışkan reklamlar, sayfanın içeriğini kaydırırken bile site ziyaretçilerine görünen mobil reklamlardır. Her zaman görünür olması, daha fazla tıklama oranını da beraberinde getirmektedir.

Başvuru Formu

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı