Sosyal Medya Yönetimi

Dijital Alanlar İçin Görsel Tasarımları

Dijital alanda kullanmak üzere görsel hazırlamayı sağlayacak Adobe Spark, Illustrator ve Photoshop gibi çeşitli programlar mevcut. Bu programlar sayesinde ürün ya da hizmetinize en uygun görseli ve içeriği hazırlayabilir, ardından çeşitli mecralarda hazırladığınız görseli ya da içeriği yayınlayabilirsiniz. Görsel ya da içerik hazırlarken önemli olan görselin ya da içeriğin konuyla alakalı olmasıdır. 

İçerik / Metin Hazırlanması

Günümüz dünyasında üretilen ürün ya da hizmetlerin bilinirliğinin sağlanması, reklam olmadan neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Birçok şirket reklamın ve dijital dünyanın önemini anlamış ve bu alanda birçok yatırım yapmıştır. Ancak dijital alanda başarılı olabilmek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir; dijital için içerik üretilirken tüketicinin dikkatini ilk çekecek olan görselin, çok iyi tasarlanmış olması ve bunun yanında reklamı yapılan ürün ve hizmetle alakalı olması gerekir. Nitekim reklamda dikkati ilk çeken öğe görseldir. Görselin yanında metnin içeriği de oldukça önemlidir. Öyle ki, iyi bir metin iyi ve alakalı bir görselle birleştiğinde tüketiciyi satın alma davranışına yöneltebilir.

Kapak Resmi Hazırlanması

Sosyal medya ağlarında kapak resmi, aslında sayfanızı ziyaret eden kullanıcılara ön bilgi vermek amacıyla kullanılır. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcı kapak fotoğrafınızın içeriğinden yola çıkarak sizin ya da firmanızın hakkında fikir edinebilir dahası, giriş sayfanızdaki kapak resminizi beğenmezse sayfadan ayrılmasına dahi sebep olabilir. Bu yüzden kapak resmi mutlaka yüksek kalitede, marka ile bağlantılı ve özenle tasarlanmış bir şekilde sayfanızda yer almalıdır.

Müşteri İletişimi

Yapılan reklamların içerik kalitesi kadar müşteri ile doğru iletişim kurabilmek de bir firma için yüksek önem arz eden konulardan biridir. Yaptığınız reklamların kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun müşteri ile iletişiminiz zayıf olduğu an markanız müşteri gözünde değer kaybeder. Bunun önüne geçebilmek için firmanızda müşteri ile sürekli iletişim halinde olan, iletişim konusunda uzman kişiler bulunmalıdır. İyi ürün, iyi hizmet ve iyi içerikle birlikte sağlanacak olan kaliteli müşteri ilişkileri ile firmanız değerine değer katacaktır.

Başvuru Formu

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı