Blog

  • Anasayfa
  • Instagram’dan Gizlilik Odaklı Yeni Uygulama; Threads
Instagram’dan Gizlilik Odaklı Yeni Uygulama; Threads

Instagram’dan Gizlilik Odaklı Yeni Uygulama; Threads

Instagram'da sadece yakın arkadaşlarınızla paylaştığınız hikayeler vardır. Facebook, Instagram'daki yakın arkadaşlarınızla hikayelerinizi daha rahat paylaşıp iletişim kurabileceğiniz, gizlilik odaklı bir uygulama olan Threads'i 7 Ekim'de yayınladı.

Ayrı bir uygulama olarak yayınlanan Threads'de yakın arkadaşlarınızla hikayeler paylaşıp, fotoğraflı ya da videolu mesajlar gönderebileceksiniz. Instagram hesabınızda yakın arkadaşlar listenizde şu an mevcut olan arkadaşlarınızla doğrudan bu uygulama ile iletişim kurabileceksiniz ve yakın arkadaşlarınıza özel bir gelen kutusu ve bildirimler olacak. Uygulamayı kurduktan sonra da yakın arkadaş listenize yeni arkadaşlarınızı ekleyebileceksiniz.

 

Uygulamada ayrıca durum bilgisi paylaşabiliyorsunuz. Yine yalnızca arkadaşlarınızın göreceği bu durum bildirimini kendiniz ayarlayabileceğiniz gibi, uygulamaya otomatik durum bildirimleri oluşturma izni de verebilirsiniz. Otomatik durum oluşturmaya izin verirseniz telefonunuzdaki konum ve benzeri ayarları kullanıyor. Kullanıcı gizliliğine önem veren uygulama, örneğin bir kafedeyseniz sadece kafede olduğunuzu belirtiyor ancak mekan ismi ya da koordinat gibi yerinizi belli edecek bilgileri göstermiyor.

Uygulamada gösterilen reklamlar için yine Facebook ve Instagram'da toplanan kullanıcı bilgileriniz kullanılıyor. Otomatik durum için cihazdan alınan konum, hareket, pil durumu gibi bilgiler reklam için kullanılmayacak.
Uygulamayı henüz Türkiye'de aktif değil ancak istek listenize eklemek isterseniz buradan ulaşabillirsiniz.

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı