Blog

  • Anasayfa
  • Facebook’tan Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolarlık Corona Desteği
Facebook’tan Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolarlık Corona Desteği

Facebook’tan Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolarlık Corona Desteği

Tüm Dünya'da hızla yayılan ve alınan tüm önlemlere rağmen halen daha artan vaka sayılarıyla sosyal hayatı durma noktasına getiren Korona virüs salgınının ekonomi üzerinde de etkisi büyük. Özellikle küçük işletmeler için durağanlaşan ekonominin etkileri çok daha zorlu ve hızlı hissediliyor. Bu konuda bir adım atan Facebook, hizme verdiği 30'dan fazla ülkedeki 30 bin kadar küçük işletmeye 100 milyon dolarlık destekte bulunacağını açıkladı.

Bu yardımın nasıl kullanılacağını ise şu şekilde açıkladılar;
• İş gücüne destek olma,
• Kira giderlerine destek olma,
• Daha fazla müşteriye ulaşmalarına destek olma,
• Operasyonel giderlere destek olma.

Önümüzdeki haftalarda mali destek için uygun durumdaki işletmelerden başvuru almaya başlayacaklarını belirten Facebook, bu şekilde sadece insanları buluşturma konusunda değil, toplumlara zor zamanlarda maddi destek sağlayarak da faydalı olabileceğini göstermek istiyor.

Bu yardımın yanı sıra Facebook işletmelerin kriz durumlarında nasıl tedbirler alması ve bu gibi durumlarla nasıl başa çıkılması gerektiği gibi konularda da bilgilendirmeler yapıyor.
İşletmelerin Facebook, Instagram gibi paltformları kullanarak ürün ve hizmetlerini tanıtıp satış yapabileceğini; Whatsapp ve Meseenger üzerinden müşterileriyle iletişim kurabileceğini belirtiyor.

Küçük işletmelerin büyük markalara göre kriz dönemlerinde daha kırılgan olduğunu hatırlatıp, bu süreçten başarıyla çıkmaları ve bir sonraki krize hazırlıklı olmaları için dijital varlıklarına yatırım yapmalarını öneriyor.

Siz de müşterilerinize uzaktan hizmet verebilmek ve kriz zamanlarını en az kayıpla atlatmak için web sitesi, e-ticaret ve sosyal medya hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Dijital dönüşümü başlatmak için yanınızdayız.

İstediğiniz ve hedef kitlenize uygun sitelerde en uygun maliyetlerle yerinizi alın.

TEKLİF ALIN
sempublic - dijital pazarlama ajansı sempublic - dijital pazarlama ajansı